top of page

Návod na sestavení systému

Systém NextinQ (vyslovuje se "next-in-kjú" a znamená to přibližně "další na řadě") je moderní internetový vyvolávací systém.

Následující návod popisuje možnost sestavit si vyvolávací systém do Vaší čekárny svépomocí z běžně dostupných součástí. Jako modelový příklad budeme používat ordinaci praktického lékaře.

Součásti systému NextinQ

Webová aplikace Účet NextinQ                                 

https://my.nextinq.com

Aplikace slouží k Vaší registraci, správě účtu a zařízení.

my-home_edited.jpg

Webová aplikace Přepážka                                         

Aplikace pro vyvolávání Vašich pacientů z fronty. Tuto aplikaci obsluhuje typicky sestra, která ji má nainstalovanou na svém PC či tabletu.

booth-framed.png

Webová aplikace Displej                                             

Aplikace pro zobrazení fronty pacientů a vyvolání dalšího pacienta.  Monitor s touto aplikací je umístěný v čekárně. 

hdmi display framed.png

Android aplikace Kiosek                                                  

Aplikace pro vytištění pořadového lístku pro pacienty, kteří nemají mobilní telefon. Aplikace běží na tabletu, který je umístěn v čekárně.

Co budete potřebovat?

kiosek-tablet-detail-800.jpg
  • Počítač nebo tablet, na kterém bude provozovaná aplikace Přepážka pro vyvolávání pacientů do ordinace.

  • TV nebo monitor umístěný v čekárně pro aplikaci Displej, která zobrazuje frontu a vyvolává pacienty. Také je třeba zařízení (počítač nebo HDMI stick), které zobrazuje webovou stránku Displeje.

  • Android tablet a Bluetooth termální tiskárnu pro provozování aplikace Kiosku pro tisk pořadových lístků.

 

Pro běh aplikací postačí i starší vyřazený počítač či monitor. Pokud nemáte termální tiskárnu, můžeme doporučit tento model - Xprinter XP V330N DUAL BT. Samozřejmě můžete také jakoukoliv součást systému objednat od nás, viz. ceník komponent.

Postup

Registrace a aktivace účtu

1. Přejděte k registraci do aplikace Účet NextinQhttps://my.nextinq.com.

2. Vyplňte registrační formulář. Do pole “Umístění provozovny” zadejte kompletní adresu pracoviště (v pořadí: ulice, číslo popisné, PSČ, město).​​

my-signup-1_edited.jpg

3. Na Váš e-mail byla odeslána aktivační zpráva, otevřete ji a klikněte na odkaz „Aktivovat účet“. Otevře se Vám webová stránka Účet NextinQ, přihlašte se.

Nastavení přepážky

Po přihlášení se Vám zobrazí hlavní stránka aplikace Účet NextinQ.

1. V boxu Přepážka 1 klikněte na "Přejít k nastavení přepážky".

2. Id přepážky se automaticky vyplní. Zkopírujte a vložte heslo uvedené na Hlavní stránce aplikace NextinQ účet v boxu Přepážka 1 do formuláře přepážky. 

3. Případně vyberte Druh oznámení, které se spustí po zařazení zákazníka do fronty. Klikněte na Uložit​. Nyní se Vám objeví aplikace Přepážky ve stavu zavřeno.

4. Klikněte na Otevřít přepážku a přes levé menu přejděte k nastavení fronty.

5. V nastavení můžete změnit název fronty (například na Čekárna) a vybrat její prefix.

6. Frontu můžete otevírat dvěma způsoby: manuálně v horní části stránky nebo pomocí kalendáře. Tento způsob je výhodnější pro provozovny s pravidelnou otevírací dobou. ​

Nyní je Vaše přepážka nastavena! Gratulujeme!

Návod k základnímu používání aplikace Přepážka  naleznete zde.

booth-queue-settings.png
booth.nextinq.com-settings-annotated.png

Nastavení displeje

Displej je webová aplikace, která v čekárně ukazuje pořadí čekajících ve frontě. Tuto aplikaci můžete zobrazit buď na monitoru/TV s HDMI vstupem (dostupné držáky TV najdete např. zde) připojenému k vašemu počítači, nebo pomocí našeho TV modulu. Dále máte možnost využít LED displeje. Pokud se rozhodnete pro variantu s vlastním PC, pak k tomuto účelu postačí starší počítač schopný zobrazit stránku v Google Chrome prohlížeči. Pokud se obáváte odcizení počítače, můžete ho mít uvnitř provozovny (ordinace atd.) a s monitorem nebo televizí ho propojit pomocí dlouhého HDMI kabelu.

Příklad nastavení PC s Windows 10 pro zobrazení aplikace Displeje

1. V nastavení napájení (stiskněte klávesu s logem Windows a začněte psát "Napájení a režim spánku" a vyberte tuto položku), zakažte automatické vypínání obrazovky a režim spánku.

2. Na Hlavní stránce aplikace NextinQ účet v boxu Displej 1 klikněte na "Přejít do aplikace displeje". V novém okně prohlížeče se Vám otevře aplikace Displej.

 

3. Stiskněte tlačítko klávesnice F11, které otevře aplikaci displej na celou obrazovku. Až se budete chtít vrátit do běžného režimu, stiskněte znovu F11.

display-power-settings-typing.png
display-win10-power-settings.png
display.nextinq.com-settings-annotated.p

Nastavení kiosku

Kiosek je zařízení umístěné v čekárně, které slouží k tisku pořadových lístků Vašich pacientů. Skládá se z Android tabletu a termální tiskárny Bluetooth (doporučujeme např. tento model), stolního držáku na tablet (například tohoto) a stolku, na který všechna zařízení umístíte. Jestli se Vám nechce sestavování kiosku řešit, můžete si samozřejmě koupit již hotový model KIOSEK CT-8 od nás.

1. Zapněte tablet i tiskárnu.

2. Dle návodu Vaší tiskárny spárujte tiskárnu s tabletem.

3. Do tabletu si z aplikace Google Play stáhněte aplikaci NextinQ Kiosek.

4. Automaticky se Vám nainstalují dvě aplikace - NextinQ Kiosek (tato aplikace bude sloužit pacientům k tisku lístků a zařazení do fronty) a NextinQ nastavení.

5. Otevřete NextinQ nastavení. Vyplňte Id a heslo kiosku, tyto údaje opište z aplikace NextinQ účet.

6. Jazyk nastavte na češtinu (cs). 

7. Klikněte na Zvolte Bluetooth tiskárnu. Otevře se Vám okénko žádající zapnutí Bluetooth. Zvolte Povolit. Poté vyberte spárovanou tiskárnu (může mít různé názvy, například Printer001).

8. Nyní můžete aplikaci NextinQ nastavení zavřít. 

9. Na počítači v aplikaci Přepážka zkontrolujte, že je fronta otevřená. Pokud není, přejděte přes levé menu k nastavení fronty a klikněte na "Otevřít frontu".

9. Na tabletu otevřete aplikaci NextinQ Kiosek.a stisknutím tlačítka s názvem fronty (Fronta 1, Čekárna, ...) vytiskněte zkušební lístek. Je možné, že na něm budou špatně vytisknuté určité znaky (zpravidla háčky a čárky). Pokud nastane tato situace, vraťte se do NextinQ nastavení a klikněte na "Kódová stránka tiskárny". Jsou zde tři možnosti (UTF-8, CP-852 a ISO-8859-2). Zvolte jinou, než byla původně nastavená a znovu vytiskněte zkušební lístek. Pokud budete mít stále problémy, vyzkoušejte i poslední variantu "Kódové stránky tiskárny".

10. Nyní je třeba aplikaci zajistit tak, aby nikdo neoprávněný neměl přístup do tabletu. Jedna z možností je takzvané připnutí obrazovky tabletu. Kompletní postup připnutí obrazovky naleznete zde. Další možností pro starší modely tabletů je použití další aplikace, která zajistí běh pouze  jedné aplikace v tabletu, např. tato.

Kiosek je nyní připraven k používání. 

my-kiosk-settings.png
kiosek-tablet-detail-800.jpg
bottom of page